تبلیغات
طراحی و تولید برج های خنک کننده - برج های خنک کننده مرطوب

طراحی و تولید برج های خنک کننده

شنبه 13 آذر 1395

برج های خنک کننده مرطوب

نویسنده: مهران زلقی   

در این بخش می خواهیم به معرفی انواع برج خنک کن بپردازیم. در یک تقسیم بندی می توان این ادوات را در سه دسته قرار داد که به شرح ذیل می باشد :

برج های خنک کننده مرطوب

برج های خنک کننده خشک

برج های خنک کننده مرطوب -خشک

در مدل مرطوب که معمولا در محیط هایی که دسترسی به آب بدون مشکل بوده و منابع آبی قابل قبولی دارند مورد استفاده قرار گرفته برای اینکه بتواند حرارت ناشی از کار دستگاه ها را به  محیط  منتقل کند و عمل خنک سازی را بدون نقص انجام دهد از طرق زیر عمل می کند :

روش اول اینگونه است که هوای اطراف  خود را افزایش می دهد

روش دوم به منظور خنک سازی بخشی از آب که در حال چرخش است را تبخیر می کند.

روش سوم مخزنی که آب جمع /اوری سرد شده در انجا می باشد را افزایش دما خواهد داد.

 

در  برج خنک کننده شاهد سیستم توزیع و پخش آب هستیم که نام آن اکنه است.این وسیله دارای شبکه های مشبک بوده و به نوعی طراحی شده است تا آبی که از بالای برج سرازیر شده را با هوای اطراف به خوبی مخلوط می کند تا در  این تماس حرارت آب به خوبی منتقل شود و باعث خنک سازی شود.

اما مدل دیگر که بررسی می کنیم برج خنک کننده خشک است. همانطور که از نام ان مشخص است این مدل در مناطقی مورد استفاده قرار می گرد که کمبود آب دارند و نیاز است تا در صرفه جویی اب تلاش کنند.برای این منظور که بتوان جلوی هدر رفتن بیش از حد آب را گرفت از لوله های پرده داری استفاده می کنند و آب در حال چرخش با عبور از این لوله ها به خوبی حرارت خود را به محیط بیرون منتقل می کند.در حین عبور آب سعی می شود تا هر چه بیشتر لوله ها با هوای سرد در ارتباط باشند تا عمل خنک سازی با سرعت بالاتتری انجام شود.

اما در مدل سوم که می خواهیم بررسی کنیم با نام مرطوب و خشک انرا می شناسند و همانطور که از نامش مشخص است به صورت ترکیبی کار می کند و برگرفته از دو مدل خشک و مرطوبی بود که در بالا توضیح دادیم .مدل های مرطوب مشکلی که داشتند این بود که به دلیل استفاده از آب شاهد پراکندگی بیش از حد ان رد اطراف دستگاه هستیم و این مشکل در مدل مرطوب و خشک برطرف شده است.

از دیگر مقالات ما بازدید نمایید :

برج خنک کننده فایبرگلاس , تعمیرات برج خنک کننده , طراحی برج خنک کننده , خرید برج خنک کننده قیمت برج خنک کننده , تولید برج خنک کننده

نظرات() 

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :